50 dkg liszt
1 Liga margarin
5 dkg élesztő
1 tejföl
1 tojás
1 dl tej
só
A hozzávalókat összegyúrjuk, 50 percig pihentetjük, majd 2 cm vastagra elnyújtjuk. Tetejét megvagdaljuk, tojásfehérjével lekenjük, kevés sóval meghintjük. Először alsó, majd felső lángon kisütjük.
Anyu legtöbbször ezt a pogácsát sütötte - mindig eldőltek, de a legfinomabb pogácsa !
1 kg liszt, 5 dkg élesztő, ½ tej, 3 k.k só, 2 dl étolaj, 2 e.k cukor Összegyúrni, 4 cipó, kör alakúra nyújtjuk, megkenjük margarinnal, 8-ba vágjuk bele sajt, túró
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
A kaprot mosd meg és vágd apróra. A tojásokat tedd egy tálba, sózd meg és robotgéppel verd fel, tedd bele a cukrot és verd tovább. Add hozzá a tejet és a már kihűtött olvasztott va...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű