8 db csirkecomb és szárny (összesen)
1 tojás
2,5 dl tej
45 dkg liszt
2 teáskanál bors
3 teáskanál só
4 teáskanál fokhagymapor
1 teáskanál pirospaprika
olaj a sütéshez
A lisztbe kavarjuk a fűszereket. A tojást a tejbe keverjük és felverjük. A húsokat először tojásba, majd a fűszeres lisztbe mártjuk. Forró olajban kisütjük. Arra figyeljünk, hogy az olaj ellepje a húsokat!
Ha ropogósabban szereted, akkor miután lisztbe mártottad forgasd bele újra tojásba, majd zsemlemorzsába, de enélkül is fantasztikus!
A hozzávalókat egy tűzálló tálban össze keverem, beleteszem a szárnyakat, befedem benedvesített sütőpapírral és 180 fokra előmelegített sütőben, légkeveréses fokozaton 45 percet sü...
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű
3 ek. tejfelt, a tojásokkal, liszttel, sóval, borssal, petrezselyemmel, 10 dkg reszelt sajttal (és a hagymákkal) masszává keverjük. A húst apróra kockázzuk és a sajtos-tejfeles mas...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű