20-22 darabhoz
25 dkg liszt
17,5 dkg vaj vagy margarin
10 dkg barnacukor
1 tojássárgája
1 ek tejföl
1/2 narancs reszelt héja
2 ek narancslé
csipet só
A lisztbe belekeverjük a sót, összemorzsoljuk a vajjal, majd a többi hozzávalóval gyorsan tésztát gyúrunk belőle.
Folpackba csomagolva 1/2 órára a hűtőbe tesszük.
A tésztát lisztezett felületen 3-4 mm vastagságúra nyújtjuk, egy pohár szájával köröket szaggatunk belőle, majd a pohár alsó, mintás részével nyomatokat készítünk a tésztába. Ha nincs mintás aljú poharunk simán is hagyhatjuk vagy villával megcsíkozhatjuk a tészta tetejét.
A kekszeket sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, 180°C-on kb 15 percig sütjük.
A tojást habverővel elkeverjük, hozzáadjuk a cukrot, tejet. A lisztet elkeverjük a sütőporral, egy csipet sóval, és a darált diót hozzáadjuk. A két keveréket összeöntjük, elkeverjü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítése: A lisztet keverjük össze egy csipet sóval, majd adjuk hozzá a vajat (v. zsírt) és gyors mozdulatokkal morzsoljuk össze. (én zsírral készítettem, mert attól még fino...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű