16 dkg darált dió
10 dkg darált kókusz reszelék
5 dkg xilit
8 dkg 85 % étcsoki
egy csipet só
1 kk gyílgyökérpor (elhagyható)
2 tojás
10 dkg kókuszzsír
A diót a xilittel együtt megdarálom ( azért szoktam mostanában együtt darálni őket, mert így könnyebb, a dió kevésbé fog összeállni, kicsit könnyebben tud dolgozni az aprító). A kókuszreszeléket szintén megdarálom majd összekeverem a dióval majd jöhet bele az apróra vágott csoki és a nyílgyökérpor, só, majd a kókuszsír és a tojások. Jól összedolgozom a hozzávalókat, apró golyókat formázom, majd a tetejüket lelapogatom és a sütőpapírral bélelt tepsibe teszem (hagyjunk távolságot, mert kicsit megnőhetnek). Előmelegített sütőben 180 fokon 15-18 percig sütöm, figyeljünk oda, nem kell túl sütni!
Pillecukor receptje
Gőz felett sűrűre verjük az 5 tojássárgáját a cukorral, a kakaóval, a liszttel és a tejjel. Amikor besűrűsödik, készen is van. Tetszés szerint adhatunk hozzá rum, vagy más aromát,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A mandulalisztet és a porcukrot átszitálom. A tojásfehérjét a kristálycukorral kemény habbá verem, majd beleforgatom a mandulalisztbe. Habzsákból sütőlapra nyomom. 10 perc alatt me...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes