4 közepes fej hagyma (legjobb a lila de nekem vöröshagyma volt csak itthon), 4 evőkanál balzsamecet, 3 evőkanál barnacukor (egyébként ízlés szerint), csipet só, kakukkfű és rozmaring, cayenne bors (aki szereti csípősen, de elhagyható).
Balzsamecetet a cukorral felforrósítom, bele a kis szeletekre vágott hagyma. Fél-1 óra (nekem fél óra volt) és végül bele a fűszerek. Plusz 10 perc és kész. Közben ha elfőli az ecetet lehet pótolni vízzel. Vigyázat, csak nem ragadós edényben, mert könnyen odaég! (Nekem első adagnál: kimentem 5 percre a konyhából, dobhattam ki és kezdhettem előről. grin hangulatjel )
Fábrics Gréta :)
1. A meggyet megmossuk, lecsepegtetjük, kimagozzuk. 2. Lábasba tesszük, annyi vizet öntünk rá, amennyi éppen ellepi. 3. Hozzáadjuk a sót, fahéjat, cukrot és citromlevet, felte...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vöröshagymát apróra vágjuk, a fokhagymát összezúzzuk. Kevés olajon megdinszteljük (puhára pároljuk) a hagymát, sózzuk, hozzáadjuk a fokhagymát, a paradicsompürét. Ha szükséges,...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
Sűrű rántást paradicsomlével felengedni. Sóval vagy cukorral ízesíteni. Főtt húshoz ették.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű