(2 személyre)
3 db tojás, 4dl kókusztej, 2-3 tk. nyírfacukor, vagy xilit, nagyon pici víz, csipet só.
A tojásokat szétválasztom, a sárgájához hozzáteszem a cukrot és habverővel jól kikeverem. A fehérjéhez hozzáadom a sót és azt is kemény habbá verem. Egy jénai tetejébe öntök egy pár csepp vizet, bekanalazom a habot a tetőbe és mikróban (attól függ kinek milyen hőfokú a mikrója nekem kijelzős kb. 800w lehet, nem állítható a hőfoka) kb. 1 percig főzöm a habot, úgy lehet ellenőrizni, hogy jó-e már, ha valakinek nagyon erős a mikrója, hogy ha feljön a hab és szép, akkor már jó, amúgy összeesik, ha túl keveset vagy túl sokat van bent. Lényeges, hogy legyen alatta víz. Majd kiszedem a mikróból. Közben a kókusztejet felbontom és közepes lángon felforralom, hozzáöntöm óvatosan a sárgája krémjét és kevergetve főzöm pár percig, amíg picit sűrűsődik. Jénai edénybe öntöm és ráteszem a habot. Hagyom együtt kihűlni és fogyasztható
A tojásfehérjén kívül mindent egy tálban összekevertem a fehérjét tálban habba vertem majd óvatosan beleforgattam.Sütőpapírral belelt tepsiben 180 C 50 percet sütöttem.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A töltelékhez a vajat megolvasztjuk, elkeverjük benne a cukrokat és a fahéjat, majd hűtőbe tesszük, hogy a zsiradék újra megszilárduljon. 1 dl langyos tejben pici cukorral felfutt...
Elkészítési idő: 60 perc+ piente Nehézség: Közepes
Elkészítés: 1.A tojássárgáját a cukorral és vízzel habosra keverjük. 2.Majd hozzáadjuk az olajat. 3.Lassan beleforgatjuk a sütőporos lisztet. 4.Belekeverjük a tojások felvert h...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű