Hozzávalók a tésztához: kb. 32-35 darab pogácsához
- 40 dkg liszt
- 25 dkg vaj vagy margarin
- 1 tojássárgája
- 2 evőkanál tejföl (púposan)
- 4 dkg reszelt sajt
- 1 csapott teáskanál só
- 1 csapott teáskanál őrölt csemege paprika
- 1 dkg élesztő
- kb. 0,3 dl tej (az élesztő felfuttatásához)
- csipet cukor
+ a tetejére 1 tojássárgája
A krémhez:
- 10 dkg vaj
- 10 dkg natúr ömlesztett sajt (a henger alakú)
- 2 db háromszög alakú natúr ömlesztett sajt
- só ízlés szerint (nekem már nem kellett bele plusz só, mert a sajtok is elég sósak voltak)
- őrölt bors ízlés szerint
- 1 csipet őrölt szerecsendió (a szerecsendióval vigyázni kell, mert elég intenzív az aromája, úgyhogy tényleg csak kevés kell bele, viszont picit pikánsabbá teszi a sajtkrémet - de ha valaki nem szereti, elhagyható)
+ 10-15 dkg reszelt trappista sajt a "hempergetéshez"
1. Az élesztőt egy csipet cukorral és a tejjel felfuttatom, majd a tészta hozzávalóit összegyúrom rétestészta keménységűre. 1 órán át letakarva pihentetem, majd kinyújtom 0,5-1 cm vastagságúra és kis méretű pogácsaszaggatóval kiszaggatom (én kb. 4,5 cm átmérőjűvel szaggattam).
2. Sütőpapíros tepsibe teszem, a tetejét lekenem tojássárgájával, és előmelegített sütőben 180 fokon légkeveréses programon kb. 15 percig sütöm. (sima sütőben is lehet persze) Amikor a pogik megsültek, kiveszem egy fatáblára, és egy tiszta konyharuhával letakarva hagyom kihűlni.
3. A krém hozzávalóit összekeverem simára, két-két pogácsát összeragasztok a krémmel, picit összenyomom, hogy az oldalán kifolyjon a krém, és a krémes oldalát a reszelt sajtban meghempergetem.
Vízgőz felett megolvasztunk: 4 evőkanál kókuszzsírt (ezt használtam), 4 evőkanál holland kakaóport (ezt használtam), 4 csapott evőkanál porrá őrölt negyedannyi cu...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejbegrízt megfőzzük a tűzről levéve a vajat, citromhéjat, citromlevet, egy evőkanál baracklekvárt és a túrót hozzákeverjük, valamint a tojás sárgáját. A fehérjét kevés cukorral...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Elkészítése: A tésztához valókat összedolgozzuk, és három részre osztjuk, majd téglalap alakúra nyújtjuk. Ezt a lapot megkenjük barack lekvárral, a két oldalát felgöngyöljük úgy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű