20 dkg datolya (mag nélkül mérve)
1 dl forró mandulatejszín (más paleo tejszín, vagy tej is jó)
2 ek. méz
kb. 1/4-1/2 tk. Himalája só vagy tengeri só (ízlés szerint)
5 dkg kókuszliszt
5 dkg kókuszreszelék darálva
+
kb. 3 ek. erythritol (por alakú)
1/4 tk. őrölt fahéj
Egy nagyon gyors és egyszerű desszertet hoztam, talán emlékeztek még a sós karamelles csokis szeletre, nagy sikere volt, sokan elkészítettétek, ott is hasonló a töltelék. A kókusz íze jól passzol hozzá, nálunk mindenkinek nagyon ízlett, pedig a kókusz miatt néha szoktak lázadozni. Nem nagy mennyiség az egész, talán 16-18 kis golyócska lesz belőle. A sót ne hagyjátok ki, lehet picit kevesebbet tenni bele ízlés szerint, de fontos, hogy benne legyen, kiemeli a datolyakrém édességét.
A datolyát magozd ki, öntsd fel a forró tejszínnel, add hozzá a sót, a mézet és botmixerrel pürésítsd. Add hozzá a kókuszlisztet és a finomra darált kókuszreszeléket, alaposan keverd el, hagyd állni 5 percet. Formázz apró kis golyókat a masszából, forgasd meg a fahéjas édesítőben. Azonnal is ehető, de finomabb, ha egy kicsit lehűtöd.
Troll?
A hozzávalókat összegyúrjuk, golyókat formázunk belőle, majd édesítős darált dióba forgatjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tejhez adjuk, a cukrot elkeverjük benne, hozzámorzsoljuk az élesztőt és 10 perc alatt felfuttatjuk. A lisztben elmorzsoljuk a vajat, hozzáadjuk a tojást, csipet sót, felfuttatott...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A kész piskótat kis kockákra vágjuk, rumos tejbe picit megáztatjuk. Rétegezzük: piskóta - mazsola - csoki öntet - dió - vanilía puding - csoki öntet. 2x ebben a sorrendben. Te...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz