35-40 csirkemell (vagy sertéslapocka)
egy fél zellergumó
hagyma, fokhagyma, étolaj, szója- és worcester-szósz,
só, bors, majoranna, színes paprika
A hagymát apró kockára vágom és kevés olajon megpárolom, majd beleteszem a felcsíkozott húst. Fűszerezem és puhulásig fedő alatt párolom.
A zellert meghámozom, kockára vágom és forró olajban megsütöm. Papírtörlőre szedem, hogy a felesleges olaj lecsöpögjön róla. Pici sóval és színes paprikával ízesítem.
A húst és a zellerkockákat összekeverem.
és estére a pulton hagyjuk állni. Én egy kelesztő tálba szoktam hagyni, aminek a tetejét nem zárom rá, csak ráteszem. De aki jobban érzi magát tőle, ha az öregtésztát összekeverjü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A formákat folpackkal béleljük úgy, hogy a fólia széle túlnyúljon a forma oldalán. A pektinnel vegyített cukrot elkeverjük a vízzel. Hozzáadjuk a citromlevet és a szörpöt vagy a k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű