4 db csirkemell
3-4 dl tej
4 gerezd fokhagyma
olívaolaj
só
bors
1 dl tejföl
20 dkg sajt
A megmosott és szárazra törölt csirkemellet egy tálba tesszük, ráöntjük a tejet, és belenyomjuk a fokhagymát. Elkeverjük, és lefedve néhány órát vagy egy éjszakát pihentetjük (annál finomabb, minél többet áll a fokhagymás tejben).
A csirkemelleket olívaolajjal kikent tálba tesszük, megsózzuk, megborsozzuk, és megkenjük tejföllel. Lefedjük fóliával, és 180 fokra előmelegített sütőben 30 percig sütjük. Majd eltávolítjuk a fóliát, és megszórjuk reszelt sajttal. További 10 perc alatt készre sütjük.
Salátával, párolt zöldségekkel, zeller- vagy karfiolpürével tálaljuk.
ÁTSZOKTATÁSI TIPPEK RÖVIDEN: Észrevétlen cserék: Zsiradékok : étolaj helyett zsír, kókuszzsír , olívaolaj ( de ez magas hőfokon sokáig sütni nem jó ) Édesítők: kristálycukor he...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hagymát megfuttatjuk az olajon, megszórom őrölt paprikával, majd rádobom a felkockázott krumplit. Átkeverem, felöntöm vízzel. sózom, borsozom, ízesítem köménnyel és egy gerezd fo...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű