50 dkg gomba
1 kisebb vöröshagyma
2-3 evőkanál update zsemlemorzsa
1 db tojás
1 csokor petrezselyem
só, bors, színes paprika ízlés szerint
2 dl napraforgó olaj (a sütéshez)
A megmosott gombát felaprítjuk. Zsíron, vagy olajon üvegesre pároljuk a hagymát, hozzáadjuk a gombát, és a petrezselyemmel addig pároljuk, amíg a levét el nem főtte.
Összedolgozzuk a zsemlemorzsával és 1 egész tojással, majd ízesítjük a fűszerekkel. Zsemlemorzsában megforgatva kézzel pogácsákat formálunk belőle.
Olajban kisütjük, akár a sima fasírtot.
A megtisztított húst odatettem annyi vízben főzni, hogy jó alaposan befedje a víz a húsokat, (a habját kb. 4-szer leszedtem) és így főztem egy órán keresztül. Amikor letelt az egy...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
1.Az egyik pohár kefírben keverjük el az élesztőt. 2.Ezután tegyük bele az összes hozzávalót egy tálba és keverjük össze alaposan. 3.A tésztát gyúrjuk át egy kicsit, majd lisztez...
Elkészítési idő: 30-60 perc Nehézség: Könnyű