50 dkg liszt (én 20 dkg réteslisztet és 30 dkg sima lisztet használtam)
1 dl víz
2 dl tej
1 evőkanál tejföl
2 teáskanál só és
2 dkg friss élesztő
A lisztet összekeverjük a sóval, a tejet, a vizet ès a tejfölt egybeöntjjük és meglangyosítjuk. A liszt közepébe mélyedèst kèszítünk, ebbe öntjük a tejes mixet. Majd belemorzsoljuk az élesztőt. Hagyjuk felfutni, majd jól összedolgozzuk és egy óràt keleszjük. 8 egyforma rèszre osztjuk a tésztát, megint egy kicsit pihentetjük. Hàromszög formàra és jó vékonyra nyùjtjuk, ezutàn jó szorosan összetekerjük kifli formàra. Vìzzel jól meg kell spriccelni. A sütő aljába egy edényben 2 dl-nyi vizet teszünk. 220 °C-ra előmelegítjük a sütőt, ahol először 10 percig sütjük, majd a hőfokot 160 °C-ra visszavéve szép pirosra sütjük a kifliket. Rácson hagyjuk kihűlni, s egy kicsit vízzel megspricceljük, hogy szép fénye legyen.
Ezekből egy sűrű galuska tésztát keverek, majd az alaposan kivajazott és maggal megszórt sütőformába öntöm, egyenletesen eloszlatom, és a tetejét is megszórom maggal. Kb 40-50 perc...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Dagaszt. Kb. 40 perc kelés. 12 felé osztani /10 dkg/. 30 perc kelés,kézbe tenyérrel széthúzogatni, körbe befelé hajtogatni /formázni/.Tepsi,papír zsemle,35 perc kelés.Spiccelni, 2...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű