- kemény sajt
- fűszerek (bors, fokhagyma, bazsalikom, köménymag, ízlés szerint bármi lehet)
A sajtot lereszeljük, majd a sütőpapírral kibélelt tepsiben kis halmokat formázunk, pici ellapítjuk. A tetejüket megszórjuk fűszerekkel, magokkal.
Előmelegített sütőben 180 fokon pár percig sütjük (lehet grillfokozaton is, ha van). Amikor a szélei elkezdenek picit barnulni, akkor már jó is!
Lapkasajtból ill. szeletelt sajtból is készíthetjük. Kihűlés után azonnal fogyasztható.
Kiváló krémlevesek mellé feltétnek, uzsonnára, este a tévé mellett is bátran rágcsálható. Nem hízlaló!
Először az élesztőt futtatjuk fel. Figyeljünk arra, hogy teljesen sima legyen, egy pici gumó se legyen benne. A lisztbe belekeverjük a sót, majd a közepébe mélyedést készítünk, és...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
A tejet forrásig mikrózzuk, belekeverjük a vanilia aromát, a fahéjat, az eritritet vagy mézet és a pici sót. Belerakjuk a kuszkuszt, összekeverjük, megszórjuk a kakaóporral. Megvár...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű