• 40 dkg kelkáposzta
• 2-3 sárgarépa
• 1 fej vöröshagyma
• 2 gerezd fokhagyma
• zsír v. olaj
• 20 dkg virsli
• 1 dl tejföl
• só, bors, majoránna, köménymag, színes paprika ízlés szerint
• petrezselyem
A finomra vágott vöröshagymát kevés olajon lepirítjuk. Hozzátesszük a zúzott fokhagymát, a karikára vágott sárgarépát. Pár percig pároljuk. Majd megsózzuk, borsozzuk, meghintjük majorannával, színes paprikával és köménymaggal . Utána pedig beletesszük a csíkokra vágott kelkáposztát is. Felengedjük vízzel.
Amíg fő, kevés zsíron megpirítjuk a virslikarikákat.
A megfőtt kelkáposztából kb. egy fél bögrényit kimerünk, botmixerrel pépesítjük, hozzáadjuk a tejfölt, simára keverjük. Hozzáöntjük a leveshez és a sült virslit is beletesszük.
Egyet rottyantunk rajta és már tálalható is.
A tetejét megszórhatjuk petrezselyemmel.
Mindent elkeverünk Melegszendvics sütőben kb.10 perc alatt megsütjük Lehet tölteni, sajttal, sonkával ... Édes formájába csak egy pici sót teszünk, plusz egy kicsi cukrot, ezt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát kitekerem, az egyik szélére rakosgatom sorban a szalámit, megszórom reszelt sajttal. "Féltávig" derelyevágóval bevagdosom, a széleit vízzel lekenem, majd a papír segítsé...
Elkészítési idő: 1/2 óra Nehézség: Könnyű