3 kg paprika ( ebből kb. 7 üveggel lesz )
3 l víz
szemesbors
szegfűbors
mustár-koriander mag
babérlevél
só 4-- 4,5 dkg
2,5 dl 10 % os ecet
40 dk cukor
2 dl olaj
borkénpor minimális, még 1 g sem volt
2,5 kk.nátrium benzoát
A vizet a fűszerekkel ( kivéve az olajat ) jól össze főzzük,aztán a mosott darabolt paprikát beletesszük ( több részletben ) a fővő lébe és kb. 13 percig főzzük. Kiszedjük a léből, üvegekbe rakjuk, a lébe beleöntjük az olajat .A levet kihűtjük és hozzadajuk a nátrium benzoátot és a borként, így töltjük fel az üvegeket a lével. Folpakkot teszek az üvegekre aztán a kupakot .
Összetevőket hidegen összekeverni. Fűszereket az üveg aljára rakni. Hűtőben tárolva!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Uborka hidegen Vali módra ez egy db 7 dl üvegre van kiszámolva 2 evőkanál cukor 1 csapott evőkanál só 3 cl 15-20 %-os ecet 1 mokkás kanál citromsav víz a felöntéshez, én ásvá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű