3 db krumpli( 30 dkg)
10 dkg reszelt sajt (mozzarella 6-7 dkg, a többi parmezán , persze lehet trappistával is)
1db. tojás
1 púpozott evőkanál tönkölybúzaliszt
2 evőknál tej
1 mokkáskanál őrölt kömény
só ízlés szerint
kb. 1 -1,5 dl.olaj a sütéshez
1. A sajtot egy -két órára betesszük fagyasztóba , így sokkal könnyebben lehet reszelni majd lereszeljük.
2. A krumplit megpucoljuk,feldaraboljuk és csipet sóval megfőzzük,leöntjük a maradék vizet róla.
3. A krumplihoz hozzáadjuk a tejet, krumplitörővel összetörjük,és hagyjuk kihűlni.4. Egy tálba tesszük a krumplit,majd belerakjuk a sajtot,tojást, a lisztet,ízesítjük sóval,köménnyel. Először kanállal elkavarjuk, majd kézzel jól összedolgozzuk.
5. Egy diónyit kiveszünk a masszából és a két tenyerünk között rudacskákat sodrunk.
6. Olajat forrósítunk és a kroketteket beletesszük a forró olajba (én 5-6 darabonként sütöttem).
7. Közepes lángon szép világos barnára sütjük, közben óvatosan megforgatjuk.
8. Konyhai papírtörlőre szedjük, hogy lecsöpögjön a felesleges olaj.
Jó étvágyat kívánok! :-)
A gumót meghámozzuk, hasábokra vágjuk és zsírban kisütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Először feltesszük a főzővizet, hogy forrjon mire elkészül a nokedlitészta. 2. Mindent összekeverünk, amíg sűrű, de folyós masszát nem kapunk. 3. Forró lobogó vízbe szaggatjuk...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű
A krumplit héjában megfőzzük, meghámozzuk és karikára vágjuk. Készítünk ecetes-cukros vizet. Sót teszünk bele és két darab vöröshagymát felszeletelve. Felforraljuk, utána lehűtjük....
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű