Családireceptkönyv.hu

Így tedd el majd télire! Az eszméletlen finom csalam


Írta:

Elk. idő: 1 óra
Adag: 6 főre
Nehézség: Közepes
print

Hozzávalók:


Csalamádé
Hozzávalók:
3 kg paprika,3 kg káposzta,3 kg uborka,1 kg hagyma,sárgarépa ízlés szerint,14 dkg só,60 dkg cukor,8 dl ecet 10 %-os és 3 kk. borkén.

Mindent felaprítunk és lereszelünk.A cukrot ,ecetet és a sót összekeverjük jól,hogy minden elolvadjon és a zöldségekhez adjuk.Rászórjuk a borként is és nagyon jól összekavarjuk az egészet.Másnapig az edényben hagyom,de közben többször összekeverem.Másnap minden üveget megtöltök,tele öntöm a lével,ami az edénybe maradt.
2015
JÚL
06
Hajni Szántóné Varga receptje

Elkészítés:



Gizela Soltesova · Kassa
en csinalom csak deko-val es hidegen raontom a csalamadera vagy ugorkara,bezarom es elteszem.
Tetszik · Válasz · 1 · 2015. július 7. 20:29

Izabela Fischerova
Es a dekot csak raszorni viz nelkul?
Tetszik · Válasz · 2015. július 9. 20:33

Gizela Soltesova · Kassa
ra van irva a deko-ra,hogy mennyi viz,ecet stb.kell hozza.
Tetszik · Válasz · 2015. július 17. 21:38

Erzsébet Harangi · KKVMF
Víz nem kell hozzá?
Tetszik · Válasz · 2015. július 8. 11:11

Faragó Jánosné Ibolya · Vásárosnamény
Nem kell víz!
Tetszik · Válasz · 1 · 2015. július 8. 21:39

Erzsike Rauschenbergerné · Gábor Áron Gimnázium
Erzsike! Víz az nem kell hozzá,elég levet ereszt!
Tetszik · Válasz · 2015. július 8. 21:40

Némethné Kálmán Renáta
Víz nem kel,mert a saját levében van amit enged,de nekem már a mamám is így csinálta és tőle tanultam én is.tehát ez nem mai recept de nagyon finom mindig elfogy.
Tetszik · Válasz · 11 · 2015. július 8. 11:23

Erzsike Rauschenbergerné · Gábor Áron Gimnázium
Nagyon finom savanyúság,legaább 30 évvel ezelőtt is készítettük,de kell egy kis nátriumbenzonát bele!!!
Tetszik · Válasz · 4 · 2015. július 8. 21:38

István Kovacs · Közöd?

Így tedd el majd télire! Az eszméletlen finom csalam

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Savanyúságok,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar
Írta: Réka
2012. savanyúság
2012. savanyúság

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar
Írta: Jolánka
Ardei iuti la otet
Ardei iuti la otet

Se spala ardeii si se pun in sticle. Eu am folosit sticle de nectar,fiindca au gura mai larga.Otetul se amesteca cu sarea pana ce se topeste sarea. Se toarna apoi amestecul de ote...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar
Írta: Gyurkó
CSALAMÁDÉ
CSALAMÁDÉ

A megtisztított alapanyagokat összeaprítom. A répát reszelem, a káposztát, a hagymaféléket, a paprikát, az uborkát V gyalu segítségével csíkozom szép egyenletesre. Rászórom a cukro...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk