5 dl tej
1 teáskanál vaníliakivonat
7 dkg barna cukor
2 tojás
2 tojássárgája
1,5 evőkanál kukoricakeményítő
csipet só
Az öntethez
30 dkg málna
3 evőkanál barna cukor
Habosra keverjük a tojássárgákat és az egész tojásokat a cukorral. Hozzáadjuk a sót és a kukoricakeményítőt. Melegíteni kezdjük a vaníliakivonattal ízesített tejet, majd hozzáadjuk a tojásos keveréket, és közepes lángon folyamatos kevergetés közben felforraljuk. Addig főzzük, míg sűrűsödni nem kezd.
Összefőzzük a málnát a cukorral. Időnként megkeverve langyosra hűtjük a pudingot, tálakba vagy poharakba adagoljuk, végül hűtőbe tesszük. A málnás öntettel tálaljuk.
az öntettel rétegezve is tölthetjük a poharakba.
Elkészítem a bundát: A krumplit lereszelem, a fokhagymával együtt, hozzáteszem a tojásokat, a lisztet, sózom, borsozom. A hússzeleteket kiklopfolom, sózom, majd ráfektetek 1...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A meghámozott, kockákra vágott krumplit megfőzöm sós vízben. Mikor puha leöntöm a vizet és áttnyomom krumplinyomón /ha v.kinek nincs lereszelheti apró reszelőn/. Hagyom teljesen ki...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű