• 1 bögre tk. tönkölyliszt
• 1 bögre tk. búzaliszt
• 1 bögre graham liszt
• 1 bögre puffasztott amarant
1. A hozzávalókat összekeverjük egy kevés sóval és annyi vízzel összegyúrjuk, amennyit felvesz, hogy jól formázható tésztát kapjunk.
2. 15 percig pihentetjük, majd 5 részre vágjuk (serpenyő méret függő), késlap vékonyságúra sodorjuk és egyenként felforrósított serpenyőbe tesszük. Minél vastagabb az edény fala, annál jobb. Én édesanyám 40 éves szépen "kiteflonosodott" öntöttvas palacsintasütőjét választottam eszközül, jobban nem is dönthettem volna.
3. A lepényeket oldalanként 1-1 percig sütjük - zsíradék nélkül! Amikor már kezd egy kicsit hólyagosodni, akkor fordítható, ill. jó.
4. Ha megsültek, tiszta vászonkendőbe csomagoljuk őket, hogy ki ne száradjanak.
Reggelire padlizsánkrém mellé mennyei. Láttam máshol másféle recepteket is, van aki élesztővel, joghurttal stb. készíti. Engem nemes egyszerűsége, íze és gyors elkészíthetősége fogott meg. Süthető grilltárcsán, vagy lávakövön is. Ami még fontos, hogy sem a tésztába, sem az edénybe nem szabad zsiradékot rakni, mert odaég a lepénykénk!
A 25 dkg túrót, a 10 dkg porcukorral mixerrel kikeverjük. Ezután lassan keverés közben hozzáadjuk az 5 e.k. olajat meg az 50 ml tejet és tovább keverjük. Ha kicsit kikevertük, lass...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
Élesztő futtatni. Dagasztani,keleszteni,átgyúrni ,16 felé osztani,formázni,keleszteni, sütni. Golyókat formálni,lehet simán feltekerni,mint a csigát vagy 20-25 cm rudakat sodorni...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű