Tészta:
65 dkg finom liszt
10 dkg vaj olvasztva
1 db joghurt(150 g)
1 teás kanál só
4 evőkanál cukor
2 db tojás
4 dkg friss élesztő
Töltelék:fahéj+cukor
Kenés:1 egész tojás
Máz:
4-5 evőkanál cukor+1 dl meleg víz
Az élesztőt a cukorral felfuttatóm.A többi hozzávalókat tálba rakom és a felfuttatót élesztővel lágyabb tésztát dagasztunk.Letakarva meleg helyen kelesztjük.Vagy csinálhatjuk kenyérsütő gépbe annál alulra kerüljön a langyos tej,dagasztom kelesztem a géppel.Majd lisztezett deszkára borítom a tésztát .Két felé osztom,nyújtom olajjal megkenem fahéjas cukorral szóróm feltekerem 2-2,5 cm darabokra vágom sütőpapíros tepsire rakom,kelesztem letakarva,tojással megkenem.
200 fokos sütőben sütöm,ha már kezd barnulni lefújom a mázzal a cukros vizel,vissza rakom egy kicsit még a sütőbe.
Porcukorral szórva tálalom.
1 dl tejet az élesztőt és 1 kk cukrot összekeverem és felfuttatom. Liszt+só+felfuttatott élesztő+vaj+a maradék tej =jól kidolgozzuk. a tésztát 2 részre osztjuk kerek lappá nyújtj...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
1 dl langyos tejben ( tegyünk bele 1 csipet cukrot) felfuttatjuk az élesztőt, majd egy tálban összekeverjük a tészta hozzávalóival, a maradék langyos tejjel bedagasszuk. Konyhar...
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Könnyű