1 kg őszibarack
2 db natúr joghurt
1 csomag vaníliás pudingpor
kb. 5-6 dl víz
5-6 db barna kockacukor
citromlé (frissen facsart)
1 csapott kk fahéj
A vízből és az ízesítőkből szirupot főzünk.
Közben meghámozzuk a barackokat, és pépesre turmixoljuk őket.
A pudingport is kikeverjük a joghurtokkal (csomómentesre).
A sziruphoz adjuk a gyümölcsvelőt, forralunk rajta egyet, majd behabarjuk a pudingos krémmel.
Langyosan, vagy hidegen fogyasztjuk.
Joghurt helyett készíthető tejszínnel is, de akkor zsírosabb, laktatóbb lesz. Kefirrel is kitűnő a recept!
Fél liter tejben megfőzünk 4 evőkanál grízt 1 csomag vaníliás cukorral és 3 evőkanál cukorral. Még melegen beleforgatjuk a 3 tojásfehérje felvert habját. 3 tojássárgáját kikavarunk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
összekever
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű