40 dkg liszt
17 dkg zsír (vagy 25 dkg margarin)
7 evőkanál hideg víz
1 evőkanál 10%-os ecet.
reszelt sajt
köménymag
szezámmag
Összegyúrjuk, egy éjszakára a hűtőbe tesszük. Másnap késpenge vékonyságúra nyújtjuk, megkenjük tojással, a tetejét megszórjuk sóval, és ezen kívül még reszelt sajttal,/köménymaggal, szezámmaggal...Majd kb 2*2-es kis négyzetekre vágjuk és megsütjük.
Dagasszuk,ujjnyi vastagra kinyújtjuk.pogácsaszaggatóval
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Először az élesztőt kb. 1 dl tejben felfuttatom. Amíg az élesztő felfut kimérem a lisztet és a többi alapanyagot. A hozzávalókat összekeverem. Ha a tészta ragadós adok hozzá még...
Elkészítési idő: 1.5 Nehézség: Könnyű