1 kg krumpli
25 dkg gomba
1 piros húsú paprika
5 dl tejföl
3 tojás
20 dkg reszelt sajt
1 csipetnyi reszelt szerecsendió
só
őrölt bors
olaj
A megtisztított krumplit kockákra vágva megfőzzük.
A felszeletelt gombát kis olajon megpároljuk.
A tejfölt összekeverjük a tojásokkal és a sajttal, sózzuk, borsozzuk, szerecsendióval ízesítjük.
Beleforgatjuk a leszűrt krumplit, a gombát és a kis kockákra vágott paprikát.
Az egészet vékonyan kiolajozott tűzálló tálba öntjük, elegyengetjük, és 200 fokra előmelegített sütőben pirulásig sütjük.
Az étel bármilyen párolt zöldséggel vagy felkockázott sonkával, maradék főtt vagy sült hússal dúsítható.
Sütés előtt a tetejét megszórhatjuk sajttal.
Tengeri herkentyűket vajon fokhagymával pároljuk közben üvegtésztát forrázzuk, állni hagyjuk 2-3 percig, pont annyi idő amíg megpárolodik a tengeri herkentyű. A lecsepegtetett t...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
hús+olaj-->dínsztelem+víz+paprika+uborka+fűszerek-->ha puha le a tűzről+majonéz. Palacsintákat be töltöm +bepanírozom+kisütöm olajba :)
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sütőt előmelegítjük 175 fokra. A fodros szélű kerámiatálat kikenjük margarinnal. Tésztát beletesszük, körbevágjuk. Sajtot lereszeljük. Összekeverjük egy tálban a felkockázot...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű