Hozzávalók az alsó réteghez:
15 dkg kakaós keksz
15 dkg háztartási keksz
2 evőkanál kakaópor
2 evőkanál barna cukor
0,5 dl tej
2 teáskanálnyi vaj
10 dkg dió
10 dkg mandula
Hozzávalók a krémhez:
2 evőkanál cukrozatlan kakaópor
3 evőkanál barna cukor
2 evőkanál liszt
5 dl tej
1 teáskanálnyi vaj
A kekszet apróra törjük, közben a cukrot, a kakaót, a vajat és a tejet összekeverjük. Tűzhelyen meglangyosítjuk, hogy eldolgozható legyen, de nem kell felforrósítani! Majd az egészet ráöntjük a kekszre és összedolgozzuk vele. A masszát beleöntjük egy sütőformába és jól megnyomkodjuk, hogy összeálljon. A diót és a mandulát összetörjük, a felét rászórjuk a kekszre, közben elkészítjük a krémet. A hozzávalókat alaposan kikeverjük, majd lassú tűzön összefőzzük. Folyamatosan kevergetni kell, hogy ne legyen csomós. Mikor kezd besűrűsödni a krém kihűtjük és a sütőformába öntjük. A maradék diót és mandulát is rászórjuk a tetejére és egy órára hűtőbe tesszük és tálalhatjuk is.
A V.H-ÁT APRÓRA VÁGOM,MEGDINSZTELEM,HÚSHOZ KEVEREM,A TÖBBI HOZZÁVALÓVAL ÉS A VÍZBE ÁZTATOTT,KINYOMKODOTT ZSEMLÉT IS HOZZÁADOM.GOMBÓCOKAT FORMÁLOK,MAJD BŐ FORRÓ ZSÍRBAN ,ELŐTTE ZSEM...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
◾️A gyümölcsöket kb. annyi vízben, amennyi ellepi, főzni kezdjük. ◾️Hozzáadjuk a fahéjat, a szegfűszeget (ezt teatojásba teszem és így kerül a levesbe, hogy utána könnyen kivehető...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű
A körtét összeturmixoljuk annyi, ha nem tudnánk , tejet is öntünk hozzá. Belekeverjük a felvert tejszínhabot, majd fahéjjal ízesítjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű