GOMBÓC:------
50 dkg túró
15 dkg búzadara
3 tojás
2 ek nyírfacukor
1 cs.v.cukor
1 citrom héja
1 marék mazsola
1 csipet só
ÖNTET:------
2 dl zsíros tejföl
1 tojás
1 cs.v. cukor
2 ek nyírfacukor
A gombóchoz való anyagokat összekeverjük, jól összedolgozzuk és 2-3 órára hűtőbe tesszük pihenni.
Elkészítjük közben az öntetet.
Vizes kézzel kis gombócokat formázunk és tepsibe lerakjuk, úgy, hogy egy kis rés maradjon közöttük. Ráöntjük az öntetet és előmelegített 200 fokos sütőben 25-30 perc alatt megsütjük.
Én joghúrt helyett tejföllel készítem.
: Egy tálba összekeverem a tejet a grízzel és félreteszem 2-3 órát állni. Egy tálban kikeverem a vajat a tojássárgájával és a cukorral, egy másikban pedig felverem a tojásfehérjéke...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Megtisztítjuk a krumplit és felkockázzuk. A pórét és a fokhagymát felkarikázzuk. Felhevítjük a libazsírt, ebben megpörgetjük, és egy darabig közepes lángon pároljuk ezeket és a fe...
Elkészítési idő: 35 perc Nehézség: Könnyű