50 dkg finomliszt (finom)
1 tk só
2.5 dl tej
2.5 dkg élesztő
1 teáskanál cukor
5 dl napraforgó olaj (a sütéshez)
1 dl cukros, langyos tejben felfuttatjuk az élesztőt.
A lisztbe tesszük a sót, és a felfutott élesztővel és annyi langyos tejjel, amennyit felvesz, könnyű tésztát készítünk.
Letakarva fél órát kelni hagyjuk.
Olajat forrósítunk.
A tésztát kicsit kilapítjuk, kisebb darabokat vágunk vagy tépünk ki belőle. A darabokat kicsit meghúzkodjuk, hogy kb. 1 cm vastag körök vagy téglalapok legyenek.
A forró olajban mindkét oldalukat pirosra sütjük.
Papírtörlőre szedjük.
Fokhagymával, sajttal, tejföllel kínáljuk.
Fokhagymás mártás:
Egy nagy tejföl,fokhagyma krém vagy fokhagyma só esetleg granulátum.... :)
A burgonyát és a cukkinit megtisztítjuk, majd lereszeljük és egy tálba tesszük. Hozzáadjuk a húst, a tojást és a zsemlemorzsát, fűszerezzük és a zúzott fokhagymát és az apróra vágo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hagymat az olajon megprolom Hozza teszem a kockakra vagott hust es egyutt is parolom amig a hus kifeheredik Hozza teszem a fuszereket es felengedem annyi vizzel,hogy ellepje...
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Közepes