60 dkg liszt + sikér
10 dkg olvasztott margarin
csipet só
3 evőkanál cukor
4 dl meleg tej
3,5 dkg élesztő
lisztet leszitálni, elkeverni benne a sót, cukrot, sikért.
Lábasban meglangyosítani a tejet amiből egy bögrébe kiönteni, kb.1,5-2 dl. ebbe tesszük az elmorzsolt élesztőt, + 1 ek cukrot amit lefedünk, így gyorsabban felfut.
Ha felfutott összedolgozzuk.
Maradék tejben elolvasztjuk a margarint.
Elkeverjük, ez nagyon gyorsan kész. Lefedjük egy tiszta ruhával, bebugyoláljuk egy vásárló zacskóba és ágyba dugjuk kb.1-1,5 órára.
Amikor megkelt, lisztezett deszkára borítjuk és vékonyra nyújtjuk.
Olvasztott margarinnal megkenjük (kb.5 dkg) és mehet rá a
Töltelék:
3 ek Kakaó, 2 ek. dara, 5 ek cukor, 1 ek fahéj, bögrében elkever és ráhintjük a vajas tésztára. Feltekerjük és kb. 1,5-2 cm vastag csigákra szeleteljük. tetjére kicsi vajat tenni, hogy szaftos maradjon.
Szilikon lapon sütöm, de ha nincs akkor jó a vajazott tepsi.
Nem kell szorosan egymás mellé tenni, mert még kelni fog.
Tupper lapáttal dolgozunk, semmiképp ne nyúlj bele, mert nagyon ragad.
Amikor már csak néhány perc kell a teljes sütésig. meleg cukros tejjel meglocsolni.
Diós töltelék:
Kinyújtott tésztát olvasztott vajjal megkenni, megcsapkodni híg barack lekvárral, megszórni darált dióval, fahéjjal és cukorral.
Utána azonos a kakaós sütésével.
A margarint, cukrot, tejet összeolvasztjuk. A tűzről levéve a rumot is hozzáadjuk. A kakaóporral elkevert kekszre öntjük és jól összedolgozzuk. Szögletes formába nyomkodjuk. A csok...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
Hozzávalókat kikeverem ( a rudmixer habverőjével szoktam ) fagyigépbe töltöm, 7 dl től ne legyen több, kihabosítom,át öntöm zárható műanyagba, mehet a fagyasztóba 50 dk lett belőle...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Megfőzöm a burgonyát a héjában.Ha megfőtt leszedem a héját. Áttöröm. Kihűlés után összegyúrom a liszttel,a sóval,a vajjal és a tojással.Sima tésztává gyúrjuk és kilisztezett gyúród...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes