3 tojás
130 g Szafi Fitt süteményliszt
250 g túró
kb. 80-100 g víz
1 ek olvasztott kókuszolaj (szerintem el is hagyható)
pár csepp narancsaroma
kb. 40 g aszalt gyümölcs (nálam sárgabarack és cseresznye)
20 g cukormentes ét- vagy tejcsoki (nálam Wawel)
poreritrit a tetejére
A tojásokat kézi mixerrel egy kicsit kihabosítjuk, hozzáadjuk a villával áttört túrót, olajat, lisztet elkeverjük. Majd kanállal beleforgatjuk az apróra vágott aszalt gyümölcsöt és csokit. Formába öntjük és előmelegített sütőben megsütjük. (Gázsütőben 4-es fokozaton – ez kb. 180 fok – kb. 50 percig sütöttem. 20 cm-es szilikon formát használtam.)
Az egész adag: 80 g c és 1045 kcal.
9 szeletre vágva, 1 szelet: 9 g ch és 116 kcal.
100 gramm kész süti: 14 g ch és 179 kcal.
Jól összekavarom a hozzávalókat és kikent tepsiben 150 fokon kb 45 percig sütöm. Mikor kihűlt tetszés szerint felvágom. A vajat felolvasszuk hozzáadjuk a porcukrot a kakaót a te...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejszínt a cukorral felforraljuk. Forrón belekeverjük a 140 g vajat és a kakaót. Erős szálra főzzük, ha kihűlt a maradék vajjal kihabosítjuk a krémet.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A 3 tojás sárgáját a cukorral kikeverem, hozzáadom a vaníliás cukrot, a lereszelt citromhéját és levét, a lisztet és a hozzákevert sütőport, majd a vizet és az olajat. Összekeverem...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű