2 dl habtejszín
50 g vaj
85 g cukor
220 g kókuszreszelék
300 g tejcsoki
3 evőkanál olaj
A tejszínt a vajjal és a cukorral együtt közepes lángon megmelegítjük, majd hozzáadjuk a kókuszt. Aki szeretné cifrázni, az a tejszín felét helyettesítheti kókusztejjel. Ha a masszát jól összedolgoztuk, egy sütőpapírral kibélelt tálcán szétterítjük, majd 2-3 órára mehet a hűtőbe. Fontos, hogy jól kihűtsük, különben nem tudjuk majd formázni.
Ha megformáztuk a csokikat, gőz felett olvasszuk meg a csokit az olajjal, majd ameddig meleg, gyorsan mártsuk bele a meztelen Bountykat. Előre szólunk, hogy könnyebb lesz étcsokival dolgozni, mi tuti, hogy legközelebb így csináljuk. Ha megvagyunk, fogyasztásig hűtőben tároljuk.
Ha kis golyókat formázunk, akkor könnyebb lesz bevonnunk őket.
mindent egy tálba öntünk botturixal simára keverjük tepsibe öntjük és meg sütjük.Lekvárral tálaljuk.
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű
1. Vízgőz felett olvasszuk fel a vajat és a darabokra tört csokoládét. Ne melegítsük túl! 2. Adjuk hozzá az enyhén felvert tojásokat, a cukrot, a lisztet és a kakaóport, keverjük...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A tojásokat különválasztottam. Egy tálban a tojássárgáját habosra kevertem az édesítőszerrel, egy másik tálban a fehérjét kemény habbá vertem. A darált mákot, kókuszlisztet, resz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű