2.kg csirke darál hús
10. db tojás
só
bors
őrölt kömény
3.db zsemle
őrölt paprika
csirke fűszersó
piros arany
2 gerezd fokhagyma
1 fej vöröshagyma
zsemle morzsa
A darált húsba bele reszelem a fokhagymát a vöröshagymát, bele ütök 2, db tojást a zsemléket hideg vízbe beáztatom majd ha meg puhult ki nyomkodom és szét morzsolom a hús tetején.én nem szoktam mérni a fűszereket érzés szerint teszem majd össze gyúrom a húst közben meg meg kóstolom :) .Kb. fél órát hagyom érni aztán elő veszem a cserép edényemet. Az aljába egy leheletnyi olajat vagy zsírt teszek és szét kenem de el is maradhat mert a hús van olyan szaftos és zsíros hogy nem ragad le.Ezután bele teszem a fele húst az aljára szépen elegyengetem majd a meg főtt tojásokat keresztben rá fektetem. Ha ez készen van rá simítom a hús másik felét tele is lesz vele a sütő edényem le fóliázom és hideg sütőbe beteszem sülni . Kb. 1 óra 200 fokon alul felül sütöm aztán fólia levétel 180 fokon lég keveréssel pirosodásik sütöm készre.
Amikor le veszem a fóliát le öntöm a levét mert akkor nem sül hanem fől. Amikor meg sült aztán még a zsírt is le öntöm , várok hogy meg hűljön majd ki borítom tálcára hidegen tálalom burgonya pürével. Barátném fia ballagására csináltam először de mindenkinek nagyon ízlett gondolom mert estére el is fogyott :) Jó étvágyat kívánok !!!
A csirkemell filét megmosom és vékony szeletekre vágom, ha meg van a szeleteket felgöngyölve belerakom az aszalt szilvát. A kis tekercseket kivajazott tepsibe helyezem fűszerezem...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
Mossuk meg a citromot, majd töröljük szárazra és reszeljük le a héját, . Mossuk meg a zöldpetrezselymet, majd vágjuk apróra. A fokhagymát tisztítsuk meg és zúzzuk össze. A tejfölt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű