14-16 db csirkeszárny
só, bors
2 dl kefir
3 evőkanál édes mustár,
3 ek méz
1 ek Piros Arany
2 ek paprikakrém (csípős)
olaj
Mártogatós
2, 5 dl tejföl
1 kk mustár
citromlé
só, fehér bors
3 cikk fokhagyma zúzva
A szárnyakat megmossuk, végeiket levágjuk. Tálba tesszük, sózzuk, borsozzuk. Egy mély tálban összekeverjük a kefirt, a mustárt, a mézet, a paprika krémet és a Piros Aranyat majd az egészet a szárnyakra öntjük. Néhány óráig a húst a pácban állni hagyjuk. A mártogatóshoz a hozzávalókat összekeverjük, és amíg a hús pácolódik állni hagyjuk. Pácolás után a csirkeszárnyakat forró olajban vagy olajsütőben ropogósra sütjük és friss kenyérrel valamint a mártogatóssal tálaljuk.
1. Vágd apró darabokra a nyers csirkemellet, az inakat közben szedd ki. Majd a húst aprítógépben pépesítsd. 2. Add hozzá a két evőkanál zsírt, a sonka vagy húslevet, illetve a fűs...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat össze keverem beleforgatom a csirkeszárnyakat 180-200 fokon tűpróbáig sütöm
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű