A piskótához:
3 db tojás (közepes, "M"-es méretű)
250 g kristálycukor
10 g vaníliás cukor - bourbon
200 g tejföl (12%-os)
80 g vaj
250 g búzaliszt (BL55)
15 g sütőpor
1 csipet só
A tepsi kikenéséhez:
2 evőkanál vaj
3 evőkanál zsemlemorzsa
A krémhez
6 evőkanál víz
5 evőkanál kristálycukor
125 g vaj
50 g étcsokoládé (60%-os)
1 evőkanál kakaópor - holland
100 g kókuszreszelék
A tetejére:
20 g kókuszreszelék
A tojásokat szétválasztjuk, majd a tojássárgákat habosra keverjük a cukorral és a vaníliás cukorral.
Hozzáadjuk a tejfölt és a vajat, majd tovább keverjük.
Beletesszük a lisztet és a sütőport, majd alaposan összekeverjük.
A tojásfehérjét egy csipet só hozzáadásával kemény habbá verjük, majd a tésztához keverjük.
Egy tepsit kivajazunk, majd megszórjuk zsemlemorzsával. A tepsi mérete nálam 28x19 cm és 7 cm magas volt.
A tepsibe simítjuk a masszát, majd előmelegített, 175-180 C fokos sütőben 40 perc alatt készre sütjük. Tűpróbával ellenőrizzük. Amikor kihűlt a piskóta, megfordítjuk a tepsiben, hogy az alja legyen felül. Így szép egyenletes lesz majd rajta a krém.
A krémhez egy hőálló tálba tesszük a vizet, a cukrot, a vajat, az étcsokoládét, és a kakaóport. Vízgőz felett felolvasztjuk, majd amikor lehúztuk a tűzről belekeverjük a kókuszreszeléket.
A krémet a kihűlt piskótára kenjük, majd megszórjuk kókuszreszelékkel.
Tetszés szerint felszeleteljük, és már fogyaszthatjuk is a csokis-kókuszos piskótát. :)
A tejet egy nagy edénybe öntjük, a tűzhelyre tesszük és kislángra kapcsoljuk. Habverővel (elektromos) fehéredésig keverjük a tojásokat a cukorral, és az edénybe öntjük. Hozzáadjuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A vajat egy kis lábasban felolvasztom, hogy már kissé barnuljon. Félrehúzom. 2. Egy tálkában összekeverem a porcukrot, a lisztet, az őrölt mandulát és a sót. 3. Egy nagy kever...
Elkészítési idő: 30 p Nehézség: Könnyű