50 dkg csirkemell filé (6 szelet)
12 szelet bacon
1 db gombakonzerv
1 nagy fej vöröshagyma
3 gerezd fokhagyma
1 ek ajvár
só ízlés szerint
bors ízlés szerint
kakukkfű ízlés szerint
2 ek napraforgó olaj
Az olajon az apróra vágott vöröshagymát átpirítjuk, rádobjuk a gombát. Fűszerezzük sóval, borssal, a kakukkfűvel, és az ajvárral. A fokhagymát kis szeletkékre vágjuk, és a töltelékhez adjuk.
Kevergetve jól átpirítjuk.
Amíg pirul a gombás töltelék, a csirkemell-filét kiklopfoljuk.
A mellek egyik felére halmozunk a gombás töltelékből, összecsavarjuk, és minden csirkemellre 2 szelet bacont tekerünk. Fogpiszlákóval megtűzzük, hogy a töltelék ne csússzon ki (lehet hústűt vagy bambuszpálcát is használni).
Tepsibe egymás mellé fektetjük őket, és alufóliával lefedve, kb. 40 percig sütjük.
Levesszük róla a fóliát, és újabb kb. 10 percig sütjük, amíg a bacon szép pirosra sül a tetején.
sütési hőfok: 180°C
sütési mód: alul-felül sütés
A sima csirkemell könnyen kiszárad, hogy ez ne így legyen, a csíkokra vágott csirkehúst célszerű összekeverni pár kanálnyi fokhagymás joghurttal. (Ha minden kötél szakad, tejfölt i...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A megtisztított burgonyát felvagdossuk és olajjal kikent tepsibe tesszük. A húsokat átkenjük sóval és borssal, rátesszük a burgonyára. A paradicsomot a fokhagymával együtt összetur...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Közepes