180 g kecskesajt (natúr, zsíros, lágy sajt) vagy juhtúró
60 g natúr krémsajt (pl.: Philadelphia original)
5 g Dijoni mustár
5 g Worcester szósz
1 apró csipet só
fehérbors (őrölt)
A külsejére
30 g pisztácia - zöld
90 g pekándió- vagy pirított dió
de fűszerezés nélkül is isteni a juhtúróban lévő szőlőszemek
lehet nagyobb szőlőszemeket körbevonni a sajtkrémmel, és úgy a pirított dióba forgatni... Isteni! :)
A diót és a pisztáciát egy éles késsel aprítsd durvára, majd sütőben enyhén pirítsd meg őket. Vigyázz, könnyen megégnek!
Keverd össze a krémsajtot a kecskesajttal egy tálban.
Add hozzá az összes többi hozzávalót.
Keverd teljesen simára a krémet.
Egy szilikonos papírra kanalazz belőle galuskákat teáskanalakkal, majd tedd a hűtőbe 15 percre.
A hűtőből kivéve formázd őket golyó alakúra.
Forgasd bele az összetört, pirított dió és pisztácia keverékébe.
Mikor elkészült az öszes golyó, tedd őket pár órára ismét hűtőbe, hogy összeérjenek az ízek. Egyszerűen mennyei ízük lesz!
A vöröshagymát apró kockákra vágom és az olívaolajon megdinsztelem, majd hozzáadom a héjastól apróra vágott padlizsánt is, és kevergetve együtt párolom tovább.Kicsit később mehet...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A megtisztított és nem túl vékony karikákra vágott hagymát annyi ecettel, sóval és cukorral ízesített vízben, amennyi ellepi, majdnem puhára főzzük. (Vigyázzunk, nehogy a hagyma te...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Besamel mártást készítünk: 2 dkg vajon megpirítunk 2 evőkanál lisztet, felengedjük 2 dl hideg tejjel és állandóan kevergetve sűrű mártássá forraljuk. Ha kihűlt ízlés szerinti menn...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű