Családireceptkönyv.hu

néró


Írta:

Nehézség: Könnyű
print

Hozzávalók:


Néró ( 1 kg kész tésztához ) :

50 dkg liszt
30 dkg porcukor
32 dkg margarin
10 – 12 db tojássárgája
reszelt citromhéj
1 cs. vaníliáscukor

a csokis néróhoz : holland kakaópor

Elkészítés:


Gépi habverővel a margarint a porcukorral kikeverjük, majd állandó keverés mellett egyesével hozzáadjuk a tojássárgáját. Ha keményebbre akarjuk készíteni a tésztát, kevesebb, ha puhábbra több tojássárgáját adunk hozzá. Adjuk hozzá a vaníliáscukrot és a reszelt citromhéjat, majd az előzőleg átszitált lisztet. A tésztából sima vagy csillagcső feltétes nyomózsákból papírral fedett sütőlemezre félgömböket, rudacskákat ,kifli formákat stb. alakítunk majd 170 – 190 fokos sütőben sütjük.

Trükkök, tippek, praktikák:


Megjegyzés : ha csokis nérót készítünk akkor 1- 2 kanál liszttel kevesebet tegyünk a tésztába, és holland kakaóporral ízesítsük. A margarinnak sem túl lágynak, sem keménynek nem szabad lennie. Másnapra a tölteléktől kellően átpuhul.

A nérót különböző ízű lekvárokkal, nugát krémmel ,párizsi krémmel tölthetjük. A megtöltött nérókat csokoládéval vonalazhatjuk vagy félig olvasztott csokoládéba márthatjuk.

néró

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Sütemények, édességek,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar
Írta: Gyöngyi
Diós piskóta
Diós piskóta

A torta karika aljába sütő papírt teszek Szétválasztom a tojásokat A fehérjét pici sóval jó keményre felverem A sárgákat, a vízzel és a cukorral kikeverem, beleszitálom a sütőpo...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Írta: Márti
Raffaelló
Raffaelló

A vízzel, és a cukorral szirupot készítünk. Szobahőmérsékletűre hűtjük. Belekeverjük a margarint, a tejport, és 20 dkg kókuszreszeléket. Az egészet habosra keverjük, majd 5-6 órára...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar Palacsinta élesztővel
Palacsinta élesztővel

Tojást,sót,fahéjat,édesítőt,aromát kikeverjük,hozzáadjuk a többi hozzávalót simára keverjük, a rudmixer habverőjével dolgoztam. Rá morzsoljuk az élesztőt, kelni hagyjuk,,sütjük.

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk