gríz - 250 gr
tej - 300 ml
tojás - 1 db
1 dl olaj
vaníliaaroma
édesítőszer
vaj - 10 gr
sütőpor - 1 kiskanál
só - 1 kiskanál
A vaj (margarin ) kivételével kézi habverővel a hozzávalókat kikeverem , margarínos meleg serpenyőbe öntön én a legkisebb lángon kb. 20 percig felő alatt sütöttem aztán tálra borítottam ismét margarin a serpenyőbe és a másik oldalát is szép szíre sütöttem. Szerintem bár milyen gyümölcs vagy lekvár jól passzol hozzá. Eredeti recept sósan készül ugyan így csak az édesíő és az aroma elhagyásával !
A tésztát összegyúrjuk, tepsibe simítjuk. A tetejére szeleteljük az almát és közepesre előmelegített sütőben körülbelül 30 percig sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vaníliarudat hosszában kettévágjuk, és 1 liter vízben 10 dkg porcukorral felforraljuk. A meghámozott, kimagozott almákat négyfelé vágjuk, a szirupba tesszük, és 5 percig főzzük....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tojássárgája + vajkrém + porcukor kikeverni. Tojásfehérjéket habnak felverni . Tejszínt habnak felverni. Összekeverem lazán . Piskótákat kávéba áztatni , tál aljába 1 réteg ha...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű