Hozzávalók: /most csak próbaként fél adagot csináltam/ : 25 dkg. liszt, 1 dkg. friss élesztő, 1 ek. margarin, 1,5 dl tej, 1 db tojás 1/2 ek. só, köménymag. Tojássárgája a kiflik kenéséhez.
Elkészítése: A liszthez adtam az élesztőt tojást sót és a tejjel jó lágy tésztát dagasztottam. Amikor már jól összeállt a tészta akkor tettem hozzá még az olvasztott margarint amit szintén beledagasztottam alaposan. Ekkor letakarva hagytam duplájára kelni. Lisztezett deszkára borítottam majd téglalap alakúra kinyújtottam és hosszúkás háromszögeket vágtam a tésztából és felgöngyöltem kifli alakúra. A tepsibe sütőpapírt tettem erre pakoltam rá és még letakarva hagytam 1/2 órát pihenni. Ezután tojássárgájával lekentem és sóval elkevert köménymaggal szórtam meg. Előmelegített sütőbe tettem 180 fokon kb. 25' sütöttem még ilyen szép piros lett! Nagyon-nagyon finom !
A kenyér sütőgépbe beleraksz egymás után mindent. 3 óra múlva kész a finom meleg kenyér.
Elkészítési idő: 3 óra Nehézség: Könnyű
A teljes kiőrlésű lisztet tálba tesszük, és ráöntünk 1.5 dl a langyos tejet. 20 percet állni hagyjuk. Az élesztőt 1 dl langyos tejben a cukorral, és egy kanál liszttel jól elkever...
Elkészítési idő: 3 óra Nehézség: Közepes
A hozzávalókat egy tálba tesszük és krémesre keverjük (nem kell a tojásfehérjét külön felverni, egyszerűen csak egyben mindent géppel szép krémesre ki kell keverni). Ízesítésre teh...
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű