.1,2 l tej,6 db tojás,1 evőkanál liszt,ízlés szerint cukor és vanília rúd(,én édeskével készítem,cukor helyet)2-3 dl hideg tejben csomó mentesre keverem a lisztet,tojás sárgáját,ki kapart vaníliát.és a cukor felét,majd fővö tejben ki főzöm a tojáshabot és le csepegtettem.mikkor mind ki főtt,a forró tejet nagyon lassan adom a tojás liszt habaráshoz én gőz fölött sűrűre főzöm.
1,2 l tej,6 db tojás,1 evőkanál liszt,ízlés szerint cukor és vanília rúd(,én édeskével készítem,cukor helyet)2-3 dl hideg tejben csomó mentesre keverem a lisztet,tojás sárgáját,ki kapart vaníliát.és a cukor felét,majd fővö tejben ki főzöm a tojáshabot és le csepegtettem.mikkor mind ki főtt,a forró tejet nagyon lassan adom a tojás liszt habaráshoz én gőz fölött sűrűre főzöm.
Tésztát összegyúrom. 2 részre osztom 1 óra pihentetés a hűttőbe. Tölteléket megcsinálom. Tészta felét lereszeltem+töltelék +tészta másik fele +sütőbe és sütöm.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összegyúrjuk a tésztát annyi tejjel, hogy jól nyújtható legyen, majd 4 részre osztjuk és 30×30 cm-es ,sütőpapírral bélelt tepsiben a lapokat megsütjük. A tejben elkeverjük a lis...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásokat a cukorral habosra keverjük, majd hozzáadjuk a túrót és a joghurtot is és újra összekeverjük. Mikor krémessé vált hozzáadjuk a mazsolát és a vaníliás cukrot is. A rétes...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű