200 g étcsokoládé (45%-os)
100 g vaj
2 db tojássárgája
200 g keksz - háztartási (durvára tört)
150 g Snickers szelet
1 púpozott evőkanál kakaópor - holland
100 ml házi tej / teljes tej
Először a vajat és a csokoládét tegyük egy tálba és vízgőz fölött olvasszuk meg.
Keverjük bele a tojássárgákat és tegyük vissza a vízgőzre. Még 5 percen át kevergessük a gőz fölött. Ez a hőkezelés nagyon fontos a tojássárga miatt.
A kekszet zúzzuk össze minél kisebb darabokra, de ne morzsává. Ha túl nagyok lesznek a darabok, nehéz lesz majd szeletelni az elkészült sütit.
Öntsük az összezúzott kekszre a csokoládét és keverjük össze, hogy teljesen befedje a keksztörmelék felületét.
5
A snickers szeleteket kockázzuk fel és ezeket is keverjük a kekszes alaphoz.
A kakaót és a tejet folyamatos keverés mellett főzzük addig a tűzhelyen, míg kissé besűrűsödik.
A sűrű kakaós főzetet szintén keverjük a kekszes alaphoz, majd az egészet fóliázzuk le és tegyük a hűtőbe egy órára.
A masszát szedjük kiterített folpackra, csavarjuk bele. Formázzunk belőle hengert. Ha nem lesz teljesen sima a felülete, nem probléma. Tegyük vissza a hűtőbe.
Pár óra elteltével újra vedd elő és hengereld át az asztalon, ekkor már jobban lehet formázni. Ismét tedd vissza a hűtőbe.
Egy fél nap hűtés után már szeletelheted is egy éles késsel.
A tésztához a tojásfehérjét a cukorral felverjük, közben a tojássárgát, valamint a vizet belerakjuk és jól felverjük. Ezután a lisztet a dióval és a szódabikarbónával óvatosan hozz...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
A lisztet a porcukorral, a vaníliás cukorral, sóval, dióval, fahéjjal, sütőporral összekeverjük, majd hozzáadjuk az 1 tojássárgáját és a Ramát elmorzsoljuk benne. Ha a tészta...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű