1 tojás sárgáját egy csipet sóval, egy tk. mustárral tálba tettem. Kb. 2 dl növényi olajat adtam hozzá úgy, hogy eleinte csak cseppenként, amikor elkezd sűrűsödni, akkor már bátrabban öntöttem hozzá, közben habverővel folyamatosan kevertem. Lassan kell dolgozni vele amíg nincs gyakorlat, nehogy kicsapódjon. Amikor kellően sűrű lett, még adtam hozzá kevés őrölt fehérborst, 1 tk. mézet és citromlevet. 2-3 ek. tejföllel lazítottam.
Összeállítottam. Meleg helyen kelt kb 40 percig aztán 6 részre vágtam,a részeket tepsi nagyságúra sodortam egymás után. Nem olvasztottam a vajat,hanem puha vajjal kentem meg a la...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű