1 kg uborka
1 közepes fej lila hagyma
2 közepes erős paprika, (lehet piros vagy zöld, de ha nem szeretjük a csípőset, használjunk kaliforniai, vagy tv paprikát
1,5 dl cukor
1,5 dl ecet
1,5 dl alma- vagy borecet
2 teáskanál só
1 teáskanál mustármag
1-2 evőkanál kapor
1 teáskanál zeller mag (ha van)
Az uborkákat alaposan tisztítsuk meg, és szeleteljük vékonyra. Keverjük össze a kockára vágott lila hagymával, a paprikával, és az apróra vágott kaporral és a sóval. Egy lábasban felfőzzük az eceteket a cukorral, a mustármaggal, és a zellermaggal. Kavargassuk, hogy a cukor elolvadjon. Azután az uborkára öntjük és két napig érleljük.
Ha csak a hűtőben tároljuk, nem igényel tartósítószert, sem dunsztolást.
10 literes vödörben készül. Ami van ( még ha pár szem is), megy bele uborka, paprika, hagyma, karfiol, apró dinnye, zöld paradicsom....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A felaprított hozzávalókat összekeverjük, rétegezve meg szórjuk a fűszerekkel . 24 óra alatt többször átforgatjuk, majd vödörbe töltjük ! Nem romlik meg !
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű