1 kg burgonya
10 dkg sajt
2 tojás
friss kapor
rozmaring
só, bors
olaj
A burgonyát megmossuk és héjában megfőzzük, majd meghámozzuk és összetörjük, mintha burgonyapürét készítenénk.
Amikor langyos, hozzáadjuk a reszelt sajtot, a tojásokat és fűszerezzük.
Keverünk hozzá 2 evőkanál olajat, majd vizes kézzel kisebb tenyérnyi labdákat formázunk a masszából.
Egy közepes méretű kiolajozott tepsibe tesszük őket, szorosan egymás mellé.
A tetejét is átkenjük olajjal és 180 fokra előmelegített sütőben, nagyjából fél óra alatt aranybarnára sütjük.
Hagyjuk kicsit hűlni és tálalhatjuk.
Mellé fűszeres paradicsomszószt, vagy fokhagymaszószt is kínálhatunk, de anélkül is nagyon finom.
A krumplikat megmossuk, vékony héjukat ledörzsöljük (ha nagyon szép krumplit kapunk, rajta is hagyhatjuk a héját, én is így tettem, csak megmostam és kész). A krumplit gőz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
hús+bors-->kisütöm. krumpli-->kisütöm. hagyma+bacon+petrezselyem+sajt-->dínsztelem. Mártás: por+tejszín+tojás s.-->csirkére+megsütöm :)
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt felfuttatjuk, összegyúrjuk. 3-4 órára hűtőbe tesszük, majd sütjük. 2 hétigeltartható
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz