kb. 80 dkg sütőtök (én egy nagyobb felét tettem bele),
60-70 dkg sárgarépa,
2-3 db alma,
2 citrom leve,
narancs,
ízlés szerint cukor.
Mindent meghámoztam, majd kockáztam egy fazékba. Belecsavartam a 2 citrom levét. Ezután felengedjük vízzel, és elkezdjük főzni, de csak annyira, hogy épp megpuhuljon minden. Ezután botmixerrel homogenizáljuk, és pótoljuk az elpárolgott vizet, kicsit főzzük még. Ekkor lehet kóstolni, a sűrűségét és az édességét beállítani. Én kb. 10 dkg cukrot raktam az egészhez, bár ha csak saját részre készült volna, akkor azt sem teszem bele. Forrón, sterilizált üvegekbe töltöm, légmentesen lezárom, majd szárazdunsztban pihen 1 napot!
Finom (-abb, mint a bolti), egészséges ital! Felbontás előtt felrázandó! Utána viszont ízlés szerint akár tovább is hígítható. Ebből a mennyiségből nekem 6,5 üveggel lett! Mindezt kb. 250 Ft-ból!!!
Mindent a turmixba teszünk, és jól összemixeljük. (Vagy botmixerrel pépesítjük.)
Elkészítési idő: 5 perc Nehézség: Könnyű
Csak belerakod a turmixgépbe és összeturmixolod. Ha túl savanyú, mézzel Ízesítheted. Ha hígabbra szeretnéd, 100 százalékos a piros gyümölccsel megegező izű, eper, málna, vegyes erd...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Rázópohárba elegendő jeget teszünk, a keveréket rövid ideig, de erőteljesen rázzuk és nagy koktélpohárba szűrjük
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű