10 db kifli
4 tojás
fél l tej
fél üveg lekvár
kb. 15-20 dkg darált dió
1 kg alma
fahéj,
cukor
Gáztepsi mérethez igazítva:
10 db kiflit karikáztam fel, kivajazott tepsibe soroltam őket. 4 tojás sárgájához 2 kanál cukrot tettem, elkevertem, és 2 bögre (kb fél liter) langyos tejjel jól összedolgoztam, majd ezt a kiflikre öntöttem. Kb. fél üveg lekvárral megcsurgattam, erre pedig cukros darált diót szórtam. Kb. 1 kg-nyi fahéjas reszelt almát kinyomkodtam, és elterítettem rajta. Betoltam a sütőbe 5-10 percre, addig a tojás fehérjéket porcukorral kemény habbá vertem. Rákentem a "rakásra" és újabb 10 percre visszatoltam a sütőbe.
barna lap, krém, piskóta, krém, barna lap, máz, majd ennek a tetejére csepegtetjük a következőt: 2 kanál kakaóport pár csepp vízzel sűrűre főzzük, és a mázra csepegtetjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tápiókát egy nagy lábasba tesszük, hogy az egész elkészítést meg tudjuk benne oldani. Tegyük bele a félbevágott vaníliarudat, és öntsük fel a vízzel, majd 15 percen keresztül hag...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A 3 tojássárgáját, 2 teáskanál vaníliás cukrot, 3 evőkanál cukrot és 1 cs. vaníliapudingot habosra verünk kézzel vagy turmixgéppel, majd 1-2 kanál tejet merünk hozzá. A langyos tej...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű