3-4 db édes burgonya
Oliva olaj
2-3 szelet vagy egy marék darabolt bacon
1 fej hagyma
1 gerezd fokhagyma
Bors
Só
Megtisztítom az édesburgonyákat és héjastúl fóliára téve a sütőbe teszem. Villával megszurkálom. kb. 200 fokon 40-45 percig sütöm. Ha megpuhult félbevágon és a közepét kikanalazom. Kis olajat öntök a burgonya kosárkába és visszateszem a sütőbe.
Amíg az pirul megpirítom a hagymát, bacont, fokhagymát a fűszerekkel és pirítás után összekeverem a kikanalazott édes burgonyával. És így egyben is pirítom egy kicsit. Ha kész, visszakanalazom a kosárkába. Helyezek rá 1-1 szelet sajtot és vissza teszem a sütőbe és addig sütöm, amíg a sajt meg nem pirul.
A burgonyát héjában, sós vízben puhára főzzük. A húst és a hagymát felkockázzuk. A vöröshagymát megpirítjuk, rátesszük a húst, ezután fűszerezzük sóval, borssal, kevés őrölt kömén...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat ebben a sorrendben hozzáadom , majd a rizst is . Összefőzöm és mikor már alig van leve lekapcsolom .
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Először a krumplit kellett kissé megfőzni. Alaposan megmostam, és gyorsfőző fedővel használható magasabb lábasba raktam 10 db közepesnél nagyobb krumplit, szórtam rá 2 fehér kanál...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű