50 dkg liszt
50 dkg cukor
50 dkg alma (reszelt)
3 egész tojás
2 dl olaj
1 tk szodabikarbona
1 cs vaníliás cukor
4-5 ek darált dió
Csipet só
Ki merjük a lisztet egy nagyobb tálban, bele tesszük a szodabikarbonát, a vaníliás cukrot, a darált diót és a csipet sót. A tojásokat összekeverjük a cukorral, hozzáadjuk a lisztes keverékhez az olajjal együtt. Robot géppel összedolgozzuk és végül a lereszelt almákat is hozzá keverjük.
Elő melegített sütőben, 170 fokon megsütjük, sütő formától függően kb 20-60 percen keresztül. Tű probával ellenőrizzük.
Még finomabb ha a lereszelt almákhoz egy kis fahéjat adunk, s össze forgatjuk, a tetejére pedig gyümölcs darabokat szórunk.
A puffasztott rizst egy mozsárban összetörjük.(nem a lapokban kaphatót használjuk, hanem a szemes kiszerelésű natúr ízesítésűt) Hozzáadjuk a porcukrot, a margarint, a kakaót, és jó...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzűvaéóoz összegyúrjuk, a kosárka formákat kibéleljük és haéványra sütjük. A krémhez a tojásokat a cukorral és a vaniliás cukorral jól kikeverjük majd gőz főlőtt sűrű k...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű