A lapokhoz: 6 tojás fehérje, 6 evőkanál cukor, 1 és 1/2 evőkanál liszt, 12 dkg őrölt dió
a sárga krémhez: 6 tojás sárgája, 6 evőkanál cukor, 17 dkg vaj, 3,4 dl tej, 2 evőkanál étkezési keményítő, 1 tasak vaníliás cukor;
a fehér krémhez: 2 dl tejszín, 10 dkg cukor,
a díszítéshez grillázs: 15 dkg cukor 10 dkg vágott dió
A lapokhoz felverjük a tojásfehérjét a cukorral majd hozzáadjuk a lisztet és az őrölt diót. A masszából 4 lapot sütünk, sütőpapíron, 22 cm-es tortaformában, lassú tűzön, kb. 15-18 perc alatt. A lapokat nem kell kiszárítani, ha látjuk, hogy a széleinél kezd barnulni,vegyük ki, és csak miután kihűlt vegyük le a sütőpapírról.
A sárga krémhez kikavarjuk a tojássárgát a kétféle cukorral, az étkezési keményítővel és a tejjel, majd lassú tűzön, folyamatosan keverve puding sűrűségűre főzzük. Kihűtjük és habosra keverjük a vajjal.
A fehér krémhez kemény habbá verjük a tejszínt a cukorral, majd belekeverjük az aprora darabolt grillázs felét.
A grillázshoz a cukrot alacsony hőfokon karamellizáljuk míg aranysárga lesz, beletesszuk a diot majd hideg márványlapra vagy ennek hiányában sütőpapírra csorgatjuk és dermedni hagyjuk. Ha megkeményedett, nylon zacskóba tesszük és sodrófával apró darabokra törjük.
A lapokat egyenként lekenjük, előbb a sárga majd a fehér krémmel és egymásra tesszük őket. Tetejét megszórjuk a megmaradt grillázzsal. ( A teglalap alaku tortahoz ugyanigy csak ket lapot sutottem 35/27cm aztan hosszaba kette vagtam.)
a
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű
♥ A tészta hozzávalóibóll jól nyújtható tésztát készítünk, majd amíg a hab elkészül, hűtőbe tesszük.Kivéve a hűtőből, 2 részre osztjuk, egyenként tepsi nagyságúra kisodorjuk, a lap...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Először elkészítjük a piskótát. A sütőt 180 fokra, légkeveréses funkcióra kapcsoljuk. A tojásokat szétválasztjuk, a fehérjét verni kezdjük egy csipet sóval, majd hozzáadjuk a cukor...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz