40 dkg cukor
3 db tojás
20 dkg margarin
20 dkg aprított dió
1 cs ostyalap (6 lap)
20 dkg cukrot felfőzünk 3 egész tojással és 20 dkg margarinnal. Közben 20 dkg cukrot karamellizálunk. Mikor a karamell már sötét aranybarna és a tojásos massza is kezd főni összekeverjük a kettőt. Mind a két masszának forrónak kell lennie, különben a karamellizált cukor megszilárdul és csomós lesz a krém. (Ha esetleg így történne, lassú tűzön kavargassuk addig amíg elolvad.)
Még forrón belekeverjük a darabolt diót és három ostyalapon elosztjuk a krémet. Gyorsan elkenjük és befedjük a másik három lappal. Éjszakára lepréseljük őket, másnap szeleteljük.
A krém jó, én mogyoróval készítettem el és egymásra raktam a lapokat, és a végén leöntöttem Dr Oetker ét csoki öntettel,
Hamar sül.
Elkészítési idő: 3 óra Nehézség: Közepes
A tojásokat a cukorral fehéredésig keverjük, majd bele az olaj, dió, liszt, szódabikarbóna és végül a tej. 220 ' -on, 15-20 percig sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához: Az élesztőt kézmeleg cukros tejben felfuttatjuk. A lisztbe belekeverünk 2 evőkanál cukrot, egy csipet sót, majd hozzáadjuk az élesztőt és a tojást. Egy keverőkanál se...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű