-30 dkg Mester sütemény liszt,
-20 dkg Rama margarin,
-15 dkg porcukor,
-1 egész tojás,
-18 dkg darált dió,
-1 evőkanál kakaópor
Krém:
-2,5 dl tej
-2 ek gluténmentes liszttel (rizsliszt 40 gr volt)
-1 vanília
-12,5 dkg vaj vagy margarin
10 dkg porcukor
A hozzávalókból közepesen kemény tésztát gyúrunk, kis golyókat formálunk belőle és kis fém mandula formákba nyomkodjuk. Én nem kentem ki a formát vajjal,mert a tészta elég zsíros és a formából minden sütemény kijött szépen.180 fokos sütőben megsütjük. Nem kell sokáig sütni,kb 15 perc.
Krém:
A tejet felfőzzük a liszttel és 1 vaníliával. A vajat vagy margarint kikeverünk 10 dkg porcukorral.Összekeverjük a kihűlt főzött krémmel és mehet bele egy fél mandula aroma.
Ebből a tésztából 130 db lett, összeragasztva 65 db.
A hozzávalókat összegyúrjuk. Én 26 részre osztottam a tésztát, így 26 süni lett. A közepébe raktam 1-1 kicsi marcipán golyót ? Belemártottam étcsokiba. A tüskéje tortadara , a szem...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy kizsírozott sütőtálba halmozzuk az almakockákat és a mazsolát, majd ízlés szerint megszórjuk őrölt fahéjjal A többi hozzávalóból tésztát gyúrunk. Nem gond, ha nem áll össze hom...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű
Ahogy a csigát szoktuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű