30 dkg finomliszt
20 dkg vaj
10 dkg porcukor
1 db tojás
0.5 db vaníliarúd
1 késhegynyi só
A vajat vedd ki egy-két órával előre a hűtőből, hogy jó puha legyen, amikor elkezdesz vele dolgozni. Ne tedd semmiképp a mikróba, mert akkor nem lesz majd olyan jó a süti állaga. Keverd ki jól a porcukorral, majd rakd hozzá a sót, a vanília kikapart belsejét, a felvert tojást, végül pedig az átszitált lisztet. Fakanállal jól dolgozd össze a tésztát.
A lágy masszát töltsd habzsákba, és formázz belőle köröket vagy bármilyen más formát egy sütőpapírral bélelt tepsire. Szórd meg kristálycukorral, majd tedd előmelegített sütőbe, és süsd meg nyolc-tíz perc alatt. Ha színesedni kezd, vedd ki a sütőből. Pihentesd még tíz percig, mielőtt kiszeded a tepsiből. Ha kihűl, rögtön eheted, de másnapra lesz az igazi.
http://www.mindenegybenblog.hu/sutes-nelkuli-receptek/tuti-finomsag-sutes-nelkul-csak-kevergetni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A túrót a tejföllel és a porcukorral elkevertem,majd hozzáadtam a darát,a kristálycukrot,a mazsolát és az 5 db tojássárgáját. Az 5 db tojásfehérjét kemény habbá vertem és óvatos...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű